LWICA
SALONOWA

Problemy z utrzymaniem porządku w salonie lub sypialni?

Znam to od podszewki!

Jak umyć okna sprawnie i bez smug?

Jak umyć okna sprawnie i bez smug?
Mycie okien to jedna z najbardziej nielubianych domowych czynności. Kiedyś przeznaczało się na nią niemal cały dzień a (nieco wątpliwym) patentem na lśniące okna były czarno-białe gazety. Dziś mało kto ma czas i ochotę na mycie okien w ten sposób, ale nadal pragniemy by nasze okna zapewniały nam piękny i czysty widok na świat.

Jak umyć okna sprawnie i bez smug?

Na szczęście mamy urządzenie, dzięki któremu mycie okien to czysta przyjemność. A na dodatek zajmuje naprawdę niewiele czasu. Mowa oczywiście o myjce do okien Kärcher. Z jej pomocą umyjemy szyby i wyczyścimy je do sucha nie pozostawiając smug.

Do mycia ram i futryn potrzebne będą:

- miska z ciepłą wodą i płynem do mycia naczyń

- ściereczka

- ręczniki papierowe

Zaś do umycia szyb wystarczy:

- myjka do okien Kärcher WV 2 PREMIUM z butelką ze spryskiwaczem i czyścikiem z mikrofibry

Mycie okien krok po kroku:

1. Ramy

Zaczynam od mycia ram. Do tego używam ciepłej wody i płynu do mycia naczyń. Najpierw myjemy ramy wewnętrze, bo są dużo czystsze niż te zewnętrzne. Jeśli na szybie widzę jakieś plamy, które mogą być trudne do usunięcia, to też przecieram je ściereczką.

Na końcu myjemy parapet zewnętrzny, bo on zawsze jest najbrudniejszy. Wycieramy futryny i parapety do sucha ręcznikiem papierowym.

2. Szyby

Do butelki ze spryskiwaczem wlewamy środek do mycia okien, następnie spryskujemy szyby płynem. Spryskuję całą szybę od góry do dołu, daję chwilkę by środek zaczął działać. Dzięki temu, że butelka ze spryskiwaczem ma również uchwyt na czyścik z mikrofibry, od razu można przejść do umycia szyby.

Następnie używamy myjki do zebrania resztek wody i płynu. Ściągamy płyn z góry na dół, zaczynając od lewej strony. Dzięki niej mycie okien trwa dosłownie moment. Przy samych futrynach przecieramy ręcznikiem papierowym, gumę na ściągaczce co kilka użyć też, bo jeśli zostaną jakieś smugi, to właśnie z gumy.

Myjką Kärcher WV 2 PREMIUM bez problemu zbierzemy wodę z szyby blisko parapetu. Dużym plusem jest to, że zawiera dwie ssawki, również wąską o szerokości 170 mm. Dzięki temu bez problemu wyczyścimy wąskie szyby. Można też zakupić wersję do wygodnego mycia okien dachowych.

W porównaniu z innymi markami jest bardzo cicha i wydajna, bo bateria starcza na dokładne umycie kilku okien.

Na koniec opróżniamy zbiornik z wodą i gotowe!

Autor: Blogerka Niebałaganka