LWICA
SALONOWA

Problemy z utrzymaniem porządku w salonie lub sypialni?

Znam to od podszewki!

Myjka do okien - jak ją jeszcze wykorzystać?

Myjka do okien - jak ją jeszcze wykorzystać?
Myjki do okien to urządzenia, które coraz częściej goszczą w naszych domach. Ale oprócz mycia okien można wykorzystać ją na również na inne sposoby. Jakie zastosowania tego sprzętu sprawią, że docenicie automatyczne myjki jeszcze bardziej?

Lustra

Czyszczenie luster to czynność, którą wykonujemy częściej niż mycie okien. A mimo tego nie myślimy o tym, że tutaj też świetnie sprawdzi się myjka wraz z automatyczną ściągaczką. Czyszcząc lustra z pomocą myjki szybko nadamy im blask i nie narażamy na zbędne naciski, jak w przypadku ręcznego wycierania.

Prysznic

Czyszczenie prysznica to zmora wielu osób. Osadzające się krople wody, trudny do usunięcia kamień na szybach i w zakamarkach. Długie minuty spędzone na szorowaniu, by doprowadzić go do czystości, a efekty po kilku myciach znika. Tutaj też świetnie sprawdzi się myjka. Z jednej strony sprawnie umyjemy szybę prysznicową. Z drugiej samą ściągaczkę warto wykorzystać do osuszania szyb prysznica po każdej kąpieli. W ten sposób szyba dłużej pozostanie w dobrej kondycji, nawet jeśli mamy bardzo twardą wodę, a regularne sprzątanie przestanie być tak uciążliwe.

Kafelki

Myjką do szyb szybko i do sucha umyjesz kafelki. Większość współczesnych wzorów świetnie się do tego nadaje, wystarczy kilka ruchów by cieszyć się czystością.

Samochód

Wszyscy kierowcy doskonale wiedzą, że prawdziwy blask szybom przywraca solidne mycie ręczne. Zwykle wiąże się to z toną ręczników papierowych i intensywnym szorowaniem. Tymczasem sprytnym pomysłem jest sięgniecie po myjkę do okien. Dobrze sprawują się tutaj elastyczne końcówki, które dopasowują się do krzywizn szyb w samochodach. W niektórych modelach równie skutecznie umyjecie również reflektory.

Inne zastosowania

Jest jeszcze cały szereg małych pomysłów jak wykorzystać myjkę i wierzę, że lista ciągle nie jest zamknięta. Sprawdź jak urządzenie poradzi sobie z wymyciem:

  • szklanych stołów
  • szklanych lub lustrzanych elementów mebli (witryny i galerie)
  • szyby w piekarniku
  • drzwi lodówki

Autor: Blogerka Niebałaganka