LWICA
SALONOWA

Problemy z utrzymaniem porządku w salonie lub sypialni?

Znam to od podszewki!

Pięć kroków do idealnie czystych okien. Przydatne triki i rozwiązania

Pięć kroków do idealnie czystych okien. Przydatne triki i rozwiązania
Szyby bez smug... czy to możliwe za jednym pociągnięciem? Stosując nasze porady, nawet trudne do mycia okna: wysokie, dachowe, samochodowe czy ze szprosami, nie będą stanowić problemu.
  1. Zacznijmy od domowych sposobów, znanych od pokoleń

Pierwsza metoda była znana już 200 lat temu, ale i dziś może mieć swoje zastosowanie. Nie potrzeba żadnych środków czystości ani akcesoriów do mycia - wystarczy… szara gazeta. Dzięki warstwie farby drukarskiej cały osad jest ściągany z szyby na tyle skutecznie, że nie pozostawia po sobie smug ani zacieków. Wystarczy tylko zwilżyć gazetę wodą i przetrzeć nią okna, a następnie wypolerować je już suchymi stronami. Uwaga: metoda ta działa tylko z użyciem czarno-białych dzienników.

Jeśli lubimy własnoręcznie sporządzać domowe detergenty, możemy pokusić się na trójskładnikowy roztwór, złożony z wody i octu (w stosunku 2:1) i kilkunastu kropel gliceryny (lub kropli płynu do płukania tkanin). Dodatek gliceryny sprawi, że szyba pokryje się cienką warstwą ochronną. Ta z kolei nie dopuści do pojawienia się smug oraz zabezpieczy ją przed osadzaniem się wszelkich zanieczyszczeń z zewnątrz: pyłu, kurzu i zaciekami po deszczu.

  1. Wykorzystajmy do mycia niezastąpione gadżety

Obecnie do mycia okien mamy całe spektrum produktów mających na celu usprawnić ten proces. Są urządzenia, które myją okna automatycznie. Wielu użytkowników tych sprzętów jest jednak podobnego zdania, że bez naszej ingerencji szyby nie są idealnie umyte. Dlatego w tym poradniku skupimy się na takich rozwiązaniach, które faktycznie pozwolą uzyskać pożądany efekt.

Po pierwsze: akumulatorowa myjka do okien

Zasilana litowo-jonowymi bateriami myjka do okien należy do nowej generacji urządzeń, które umożliwiają komfortowe i dokładne mycie szyb. Ten poręczny produkt dokładnie odsysa wodę wraz z brudem, nie pozostawiając zacieków, smug i osadów. Warto wziąć pod uwagę myjki do okien z linii WV marki Kärcher. Przeznaczone są do mycia wszelkiego rodzaju powierzchni - nie tylko szyb, ale również luster czy płytek. Urządzenie pracuje w każdym kierunku (góra-dół, lewo-prawo, skos-łuk), co daje nieograniczone możliwości jeżeli chodzi o kształt czyszczonej powierzchni.

Myjka do okien WV Classic

195,00 zł

Kup teraz

Po drugie: pad wibrujący

Pad zwilża szybę i zmiękcza brud, który można następnie łatwo usunąć korzystając z myjki do okien. Świetnie nadaje się do czyszczenia wszelkich gładkich powierzchni.

Window cleaner KV 4

289,00 zł

Kup teraz

Po trzecie: środki czyszczące

Produkty do mycia szyb zwykle są tworzone na bazie alkoholu. Dzięki niemu preparaty nie zostawiają smug, zacieków, ani tłustych plam. Doskonale sprawdzą się również do mycia luster, kabin prysznicowych i innych szklanych elementów. Niektóre produkty charakteryzuje specjalna technologia ochronna, która tworzy warstwę zabezpieczającą przed osadzaniem się brudu.

RM 500 środek do czyszczenia szkła w koncentracie

25,00 zł

Kup teraz

Po czwarte: pomocne akcesoria

Podczas mycia okien z pewnością przyda się dozownik płynu (spryskiwacz), a przy dużych powierzchniach lanca teleskopowa kompatybilna z myjką. Sakwa biodrowa z kolei umożliwi noszenie urządzenia myjącego bądź spryskiwacza tuż przy ciele.

Spryskiwacz - zestaw extra

62,00 zł

Kup teraz
 

Sakwa biodrowa do WV

106,00 zł

Kup teraz

  1. Okienne wyzwania: jak sprawnie umyć okna dachowe lub okna ze szprosami?

Okna dachowe zmuszają nas do pracy pod niewygodnym  kątem. Kiedy jest kilka takich szyb do umycia, nasza ręka w końcu chce odmówić posłuszeństwa. Problemem często okazuje się też brudna woda, spływająca w dół okna, gdy po myciu przywracamy je do normalnej pozycji.

Z kolei w myciu okien ze szprosami sprawne mycie jest utrudnione poprzez występujące w ramie podziały. Mniejsze powierzchnie do czyszczenia wymagają zatem większej precyzji mycia.

Jeśli w naszym domu dominują tego rodzaju oprawy okienne, warto zastanowić się kompaktowym odpowiednikiem standardowej myjki, który będzie lżejszy i bardziej dopasowany do tego typu płaszczyzn. W myciu wąskich powierzchni szklanych z pomocą myjki przydatna okaże się również wąska kilkunastocentymetrowa ssawka.

Myjka do okien WV1

219,00 zł

Kup teraz

Ssawka 170 mm do nowych myjek do okien

52,00 zł

Kup teraz

  1. Czym umyć wyjątkowo brudne okna lub szyby samochodowe?

We wstępnym usunięciu bardziej uciążliwych zabrudzeń (na przykład odprysków lub śladów po komarach) pomocne okazują się specjalne skrobaczki do szyb oraz z pady z mikrofibry dostosowane do pracy na zewnątrz. Czyszczą one jeszcze skuteczniej dzięki zwiększonej liczbie chłonnych włókien. Akcesoria te dostępne są również w zestawach do myjek WV Kärcher .

 

Pad z mikrofibry do użytku na zewnątrz

56,00 zł

Kup teraz

  1. Czym wyczyścić duże powierzchnie szklane?

… na przykład ogród zimowy? Przy dużych powierzchniach szklanych tradycyjne mycie nie jest ani skuteczne, ani komfortowe. W takiej sytuacji myjka akumulatorowa wydaje się niezbędnym elementem naszej pracy. Warto zastanowić się nad takim modelem, który jest stosunkowo lekki, ale posiada bardzo pojemną baterię oraz wskaźnik LED pokazujący stopień jej naładowania. Przydadzą się również wcześniej wspomniane: lanca teleskopowa oraz sakwa na akcesoria, by móc jeszcze sprawniej wykonać swoją pracę. Zestaw WV 5 Premium Non Stop Promo Kärcher   jest w tej kategorii bestsellerem i wydaje się idealny do tego typu zadania.

Możemy dodać, proszę o podanie linka do odpowiedniego produktu i sklepu online, gdzie można zakupić produkt. Na stronie znalazłam wyłącznie takie, gdzie jest możliwość zapytania ofertowego, a nie zakupu.