LWICA
SALONOWA

Problemy z utrzymaniem porządku w salonie lub sypialni?

Znam to od podszewki!

Porządki w domu w 5 krokach

Porządki w domu w 5 krokach
Chcesz w domu przeprowadzić gruntowne porządki, ale nie wiesz jak je zorganizować, by przebiegły sprawnie nie pochłaniając za dużo cennego czasu? Nieważne czy motywacją jest dla Ciebie pierwszy dzień wiosny, początek wakacji, nadciągające jesień czy zima, bo tak naprawdę każdy czas jest dobry, jeśli tylko odpowiednio się do tego przygotujemy. Czy nie jest nam łatwiej radzić sobie z prozą codzienności gdy otacza nas ład i porządek?

5 kroków, które pomogą Ci szybko i skutecznie przeprowadzić porządki. Niezależnie czy chcesz posprzątać jedno pomieszczenie czy cały dom, rozłożenie prac na te 5 etapów, da Ci dobre efekty.

Krok 1. Organizacja rzeczy

Wszystkie porządki zaczynam od przeglądu rzeczy. Zwykle jest tak, że podstawą bałaganu jest albo nadmiar przeróżnych drobiazgów bez swojego miejsca, albo niedbale odłożone przedmioty. Zabierając się za organizację warto odpowiedzieć sobie czy dana rzecz nadal jest nam potrzebna, czy jej używamy, czy będziemy za nią tęsknić jeśli pozbędziemy się z jej z domu. Jeśli na te pytania odpowiemy „nie” możemy śmiało zastanowić się czy należy ją wyrzucić, oddać komuś, a może sprzedać.

Jeśli wszystkie nasze fanty „zostają” warto je zgrupować. Układając przedmioty w szafkach pamiętaj by te najczęściej używane układać „w zasięgu” natomiast te rzadziej bardziej w „głębi szafy”. Wówczas łatwiej utrzymać porządek na co dzień niewielkim nakładem sił.

A kiedy wszystko jest już na swoim miejscu, pora na sprzątanie!

Krok 2. Okna

Czyste okna niejednokrotnie poprawiają humor wpuszczając do mieszkania więcej światła i napełniając je słońcem, którego tak brakuje w zimniejszych porach roku (ale i wtedy każdy słoneczny dzień przyjmujemy serdeczniej). Aby czyszczenie okien nie było żmudne i uciążliwie warto ten proces delikatnie zautomatyzować. Wszystkim osobom narzekającym na wieczne czyszczenie, froterowanie, wycieranie polecam myjkę do okien Kärcher WV 2 PREMIUM z butelką ze spryskiwaczem i czyścikiem z mikrofibry. Ten niepozorny sprzęt sprawi, że nawet nie poczujecie kiedy okna zostaną umyte. Spryskujemy szyby, przecieramy czyścikiem, a na koniec ściągaczką zbieramy pozostałości wody. Łatwo, szybko i bez smug.

Krok 3. Czyszczenie bez chemii

Są plamy i zabrudzenia, których po prostu „nie da się” ogarnąć i wtedy sięgam po sprawdzone, naprawdę mocne środki. Z doświadczenia jednak wiem, że nawet wielomiesięczne zabrudzenia, zwłaszcza w kuchni czy łazience spokojnie usuniemy bez ciężkiej chemii. Twoim przyjacielem w gruntownym sprzątaniu całego domu może zostać parownica Kärcher SC5 Easy Fix.

Każde pomieszczenie w domu możesz wyczyścić za jej pomocą. Usuwanie kurzu z trudno dostępnych miejsc, dokładne czyszczenie łazienki: wanny, prysznica, brodzika czy armatury nie będzie jej straszne. Z powodzeniem umyjesz kafelki, płytę gazową czy zlewozmywak w kuchni. Gorąca para dozowana w tych miejscach potęguje uczucie czystości i higieny sprawnie usuwając nie tylko brud, ale i niewidoczne dla ludzkiego oka zarazki.

Pamiętaj, by sprzątać z góry na dół i zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Wtedy nie pominiesz żadnego miejsca w domu i sprawnie przejdziesz przez cały proces czyszczenia.

4. Odkurzanie i mycie podłóg

Gdy wszystko wylądowało już na swoim miejscu, a największe zabrudzenia mamy za sobą pora dokończyć sprzątanie odkurzając i myjąc podłogi. Tchnie to świeżość do każdego kąta Twojego domu. Zaczynamy oczywiście od odkurzania nie tylko dywanów, ale i wszystkich mebli pokrytych tapicerką co do których nie ma przeciwskazań. Pamiętaj od czasu do czasu o końcówkach do szczelin. Jeśli masz meble na tyle mobilne, że można je przesuwać zrób to już na etapie odkurzania. Czasami wesołe kotki z kurzu ukryte za meblami potrafią zepsuć niejedno sprzątanie, a przeróżne drobinki w zakamarkach foteli irytować, gdy nagle wyjdą na powierzchnię. Odkurzaczem, który świetnie się tu sprawdzi, a jednocześnie nie zajmie dużo miejsca po złożeniu jest Kärcher VC 5, kompaktowy odkurzacz bezworkowy.

Na koniec nie zapomnij o dokładnym umyciu podłóg. Tu kolejny raz możesz zastosować sprzątanie bez chemii przy użyciu parownicy Kärcher SC5 Easy Fix. Z nakładką do mycia podłóg, usuniesz trudne plamy, z łatwością umyjesz nawet dużą powierzchnię podłogi i pozbędziesz się bakterii i zarazków.

5. Sezonowe akcenty

Na koniec, aby po sprzątaniu był naprawdę wyjątkowy efekt, zadbaj o dwa, trzy sezonowe dodatki. Postaw miskę truskawek, wstaw do wazonu świeże kwiaty, albo przynieś gałązkę kwitnącego właśnie krzewu.

Autor: Blogerka Niebałaganka