LWICA
SALONOWA

Problemy z utrzymaniem porządku w salonie lub sypialni?

Znam to od podszewki!

Tradycyjny - workowy, bezworkowy, a może bezprzewodowy? Podpowiadamy, jak wybrać odkurzacz

Tradycyjny - workowy, bezworkowy, a może bezprzewodowy? Podpowiadamy, jak wybrać odkurzacz
Czy wiesz, że w ciągu swojego życia przeznaczasz aż jeden rok na odkurzanie? To sporo. Jeśli męczy cię praca z odkurzaczem, to znak, że jest do ciebie źle dopasowany. Ten poradnik pomoże ci wybrać model, który podniesie komfort użytkowania i usprawni całe sprzątanie.

1. Odkurzacz workowy

Jeżeli nie masz większych wymagań i stawiasz na prostotę, zdecyduj się na odkurzacz workowy. Jest prosty w obsłudze i kupisz go w rozsądnej cenie. Mały minus to stopniowo malejąca siła ssąca w miarę, gdy worek sukcesywnie się zapełnia. Zwróć też uwagę na to, że zazwyczaj do urządzenia dołączane są standardowe worki papierowe. Niestety nie są one do końca rekomendowane. Łatwo je uszkodzić, a sam system filtracyjny niezbyt skutecznie blokuje roztocza i inne alergeny przed dostaniem się do wydmuchiwanego powietrza. Dla lepszego działania warto zainwestować w worki tekstylne (m.in. fizelinowe), które są o wiele bardziej wytrzymałe i starczają na dłużej. Jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie nabycie modelu z filtrem typu HEPA, który skutecznie zatrzymuje pyłki, zarodniki grzybów, bakterie i roztocza. Powoduje on, że powietrze wylotowe jest czystsze niż powietrze w pomieszczeniu. Filtr typu HEPA znajduje się w standardowym wyposażeniu odkurzacza Kärcher VC 2. Wspomniany model ma dodatkowy plus w postaci komory, która zapewnia przechowywanie wyposażenia wewnątrz odkurzacza.

Odkurzacz VC 2 premium home line

549,00 zł

Kup teraz

Odkurzacz VC 6

1 129,00 zł

Kup teraz

2. Odkurzacz bezworkowy (cyklonowy)

Jeżeli dzielisz swoje cztery kąty z czworonogiem lub którykolwiek z domowników jest uczulony na roztocza obecne w kurzu, pomyśl o odkurzaczu bezworkowym. Multicyklonowy system umożliwia skuteczne odwirowanie z powietrza alergenów, roztoczy i sierści. Wszystkie zanieczyszczenia, zamiast do worka, wpadają prosto do pojemnika. Zbiornik może być w prosty sposób czyszczony wodą. W przeciwieństwie do papierowych worków filtracyjnych jego stopniowe zapełnianie w żaden sposób nie wpływa na moc ssania odkurzacza. Z polecanych modeli wymienia się VC 3 marki Kärcher. W urządzeniu zastosowano innowacyjne rozwiązania, dzięki którym odkurzacz ma bardzo dobre parametry pracy, a przy tym niskie zużycie energii. Wbudowany filtr HEPA dokładnie filtruje nawet najmniejsze cząstki brudu np. pyłki lub inne alergeny. Konstrukcja odkurzacza również została dokładnie przemyślana. Do istotnych cech wpływających na komfort użytkowania wymienia się pozycję parking, teleskopową rurę ssącą, przełączaną ssawkę podłogową, zwijany przewód elektryczny i oczywiście przyjemny design. Kupując go w wersji Premium otrzymujesz dodatkowe dysze usprawniające czyszczenie tapicerki, parkietu, czy materacy.

Odkurzacz VC 3

539,00 zł

Kup teraz

Odkurzacz VC 3 premium home line

549,00 zł

Kup teraz

3. Odkurzacz bezworkowy pionowy

Dość wygodnym odkurzaczem bezworkowym jest taki model w układzie pionowym, gdzie cały mechanizm odkurzacza zawarty jest w ergonomicznej rękojeści. Jego główną zaletą jest Jest to ergonomiczna, lekka konstrukcja duża zaleta, ponieważ, która pozwala na swobodne manewrowanie nim po całej powierzchni. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się nie tylko w codziennym odkurzaniu, ale również zbieraniu przypadkowo rozlanej wody. przemieszczanie się po pomieszczeniu bez przypadkowego uderzania o meble. Odkurzacze pionowe cechują się ponadto cichszą pracą w porównaniu do tradycyjnych urządzeń, co pozwala na jednoczesne oglądanie telewizji czy słuchanie radia podczas sprzątania.

W tym asortymencie polecanym jednym z najbardziej wydajnych odkurzaczemy do pracy na sucho jest Kärcher VC 5. Jest on wyjątkowy z kilku względów. Po pierwsze, to jeden z najbardziej kompaktowych odkurzaczy do pracy na sucho na świecie, a jednocześnie charakteryzuje się wyjątkową mocą i pojemnością zbiornika (wysprzątasz do 150 m2 powierzchni). W wyposażeniu premium znajduje się zestaw ssawek, które umożliwiają dopasowanie pracy urządzenia do różnych powierzchni, także delikatnych. Po drugie, Mając wszystkie zalety odkurzacza bezworkowego jest jednocześnie kompaktowych rozmiarów (dzięki składanej 3-stopniowej rurze teleskopowej jest ) i łatwy w wykorzystuje mniej miejsca do przechowywania niż klasyczne odkurzacze. Po zakończeniu pracy możesz z powodzeniem odłożyć urządzenie na półkę. Po trzecie, odkurzacz wyróżnia innowacyjna, bezworkowa technologia filtracji. Proces odbywa się za pomocą trzech warstw filtrujących: filtra głównego, zmywalnego cartridge’a o dużej żywotności oraz filtra powietrza wylotowego (HEPA). Taki system gwarantuje niemal stuprocentową skuteczność filtracji. Cartridge został umieszczony w kasecie, którą można sprawnie wyjąć ręką, nie mając kontaktu z zabrudzeniami.

Odkurzacz ręczny VC5

719,00 zł

Kup teraz

4. Odkurzacz bezworkowy pionowy i bezprzewodowy

Kupując pionowy odkurzacz na baterię eliminujesz takie utrudnienia jak plątanie się kabla czy szukanie gniazdek elektrycznych. Z takim urządzeniem możesz przemieszczać się po całym mieszkaniu, a nawet poza nim, bez martwienia się o przeszkody i źródło prądu. Tego typu odkurzacze są zazwyczaj mniejszych rozmiarów i wagi, co pozwala i swobodne operowanie w dowolnej płaszczyźnie. Bez problemu wyczyścisz trudne zakamarki w mieszkaniu, czy cały kokpit samochodu.

Jeśli interesuje cię zakup tego urządzenia, zwróć uwagę na to, jaki ma czas pracy na akumulatorze i ile zajmuje jego ładowanie. To jeden z ważniejszych aspektów odkurzacza bezprzewodowego. Rodzaj i czas działania baterii decyduje o tym, czy jego praca będzie wydajna i czy urządzenie będzie się szybko ładować. Wspomniany wcześniej model VC 5 występuje również w wersji bezprzewodowej. Dzięki litowo-jonowej baterii działa do 40, a nawet 60 minut na najniższym ustawieniu siły ssącej i jest gotowy do ponownego użytku już po trzech godzinach od podłączenia do ładowania. Do informacji o stopniu naładowania masz dostęp dzięki trzystopniowemu wskaźnikowi znajdującemu się na obudowie odkurzacza. W przypadku zakupu odkurzacza bezprzewodowego warto zwrócić uwagę jeszcze na to, czy ma on regulowaną siłę ssania. Funkcja jest bardzo użyteczna w przypadku, gdy chcesz odkurzyć miejsca, gdzie nie potrzeba dużej mocy, na przykład półkę z książkami, parapet, leżankę psa czy deskę rozdzielczą. Pozwala to na rozsądne dysponowanie energią urządzenia.

Odkurzacz ręczny VC 5 bezprzewodowy

1 299,00 zł

Kup teraz

Odkurzacz ręczny VC 5 bezprzewodowy premium

1 124,00 zł

Kup teraz

Podsumowując:

Skoro nie jesteś alergikiem i nie masz większych potrzeb – śmiało postaw na odkurzacz workowy - dużo nie kosztuje i jest prosty w obsłudze. Jeżeli dbasz o czyste powietrze w mieszkaniu, masz małe dzieci lub czworonogi, to odkurzacz bezworkowy będzie dużo lepszym wyborem. Może być nieco droższy, ale sprosta twoim nawet największym wymaganiom. Ważne, by wyboru nie zdefiniowała głównie cena, a przede wszystkim jakość i funkcjonalność.