NOWOCZESNY
W DOMU

Dbając o dom dbać o środowisko?

Znam to świetnie od kuchni!

Odkurzacz Kärcher VC 3

Odkurzacz Kärcher VC 3
Czy świat odkurzaczy domowych ma coś jeszcze do zaoferowania, czy jest jakikolwiek element, który może nas zaskoczyć? Wydawać by się mogło, że jest to sprzęt na tyle typowy i zadomowiony pod naszymi strzechami, jak lodówka lub pralka.

Z takimi właśnie myślami przywitałam model VC 3 marki Kärcher. To niezwykle oryginalny wizualnie odkurzacz bezworkowy. Pierwsze co rzuca się w oczy to jego wygląd. Tego modelu nie pomylicie z żadnym innym. Jeśli cenicie sobie oprawę wizualną sprzętu powinniście przyjrzeć się temu odkurzaczowi.

W paczce otrzymujemy odkurzacz, wąż ssący z regulatorem mocy, teleskopową rurę i trzy końcówki, jedną uniwersalną do podłóg i dywanów, końcówkę szczelinową oraz bardzo sprytną szczotkę, o której szerzej opowiem nieco dalej.

Uwielbiam rzeczy praktyczne. Typowe odkurzacze, kojarzą mi się z nieprzyjemną wymianą zakurzonych papierowych worków. Nie chcę powiedzieć, że to złe rozwiązanie, ale jest mi znacznie wygodniej opróżnić pojemnik, który dodatkowo mogę umyć. Zwiększa to moje poczucie higieny i czystości. Dodatkowo w modelu VC 3, wyjęcie modułu zbierającego kurz jest wyjątkowo łatwe i wygodne.

W kwestii użycia odkurzacza nie znajdziecie tutaj jakichś fajerwerków. Możecie spodziewać się automatycznego zwijania przewodu, regulacji mocy ssania na przegubie węża itp. Moją uwagę zwrócił dźwięk pracy silnika - jest łagodny dla ucha. Nie jest to najcichszy odkurzacz, ale jego kultura pracy jest subiektywnie bardzo wysoka zarówno dla mnie i domowników. VC 3 świetnie się prowadzi, jest zwrotny i nie trzeba wkładać dużo siły w przenoszenie i operowanie nim. Ssawka uniwersalna zdaje egzamin na dywanach i podłogach, ale moją uwagę zwróciła końcówka ze szczotką i jej obrotowa główka. Pozwala ona dowolnie ustawić kąt nachylanie rurki względem koncówki. Z powodzeniem użyłam jej do odkurzenia kątów, schodów pomiędzy tralkami, ale i do ściągnięcia pajęczyn czy dotarcia do trudniej dostępnych miejsc.

Zaskoczyło mnie umieszczenie wylotu powietrza z odkurzacza. Nie spodziewałam się, że ciepłe powietrze będzie wychodzić bokiem prze osłonkę koła. Tam też ukryto filtr. To nie tylko pomysłowe, ale i bardzo eleganckie rozwiązanie. Brawa dla projektantów.

Kto powinien sięgnąć po odkurzacz Kärcher VC 3? Polecam go osobom, które szukają dość niedużego i zwrotnego sprzętu, bez przekombinowanych funkcji, a jednocześnie mają w sobie nutkę gadżeciarza kupującego sprzęty o unikalnym wyglądzie. Kärcher VC3 z powodzeniem zmieści się w niewielkiej szafie, a sprytny system parkowania zapewni szybką gotowość do pracy.

Autor: Blogerka Niebałaganka