NOWOCZESNY
W DOMU

Dbając o dom dbać o środowisko?

Znam to świetnie od kuchni!

Podłogowe w(y)padki. Jak szybko rozwiązać problem?

Podłogowe w(y)padki. Jak szybko  rozwiązać problem?

Ale plama! No cóż, zdarza się… Nie załamuj rąk, zaraz temu zaradzisz. Podpowiadamy jak!

Mały Picasso przy obiedzie? Plamy po jedzeniu.

Cóż za radość dla oka, kiedy twoje niemowlę zaczyna samodzielnie jeść… Poziom zachwytu u ciebie jest tak duży, że z miejsca wybaczasz mu każdorazowe pryskanie papką czy buraczkami dookoła! Niestety, plamy trzeba usunać jak najszybciej, zanim jedzenie zaschnie lub zabarwi fugi. Pomyślisz - ręcznik papierowy lub mokra szmatka wystarczą. Może i tak, ale to żaden komfort myć podłogę na klęczkach…

Spróbuj tego:

Słyszałaś o mopie akumulatorowym FC 3? To urządzenie marki Kärcher, które ma niewiele wspólnego z typową ścierką na kiju. Wykonany z mikrowłókien pad na bieżąco zwilżany jest świeżą wodą, a cały brud z podłogi odprowadzany jest do specjalnego zbiornika. Bez chlapania i wyżymania. Wszystko dzieje się automatycznie podczas użytkowania sprzętu. Smukła konstrukcja urządzenia i ruchomy przegub pozwalają na komfortowe użytkowanie. Mop zasilany jest baterią litowo-jonową, dzięki czemu jego praca jest 20 proc. wydajniejsza od znanego mu odpowiednika z frędzlami.

Przyjaciółki w gościnie - okruchy placka, rozlana kawa

Plotki, ploteczki, emocje… nawet nie zauważasz, kiedy podłoga robi się brudna. A zanieczyszczenia są różnego rodzaju - okruchy, ślady butów, krople wina, kawy… Czy jest jeden sposób na wszystkie te zabrudzenia? Odpowiedź brzmi: tak!

Fot. BanksPhotos / Getty Images

Spróbuj tego:

Zbierz rozrzucone jedzenie, a powstałe plamy polej wrzątkiem albo potraktuj parownicą. Gorąca woda i para wodna są bardzo skuteczne w wywabianiu zabrudzeń. Następnie wetrzyj rozcieńczony detergent i wypłucz.

… albo tego:

Cały ten proces możesz też wykonać z pomocą odkurzacza piorącego. Sprzęt gruntownie wyczyści dywan, wykładzinę tekstylną i tapicerkę meblową metodą ekstrakcji. Metoda ta polega na spryskaniu zabrudzonej powierzchni roztworem wody i środka czyszczącego oraz odessaniu jej w tym samym przejściu roboczym. Czas schnięcia wypranych powierzchni jest na tyle krótki, że już po paru godzinach możesz z nich ponownie korzystać. Odkurzacz piorący może też pełnić funkcje odkurzacza do suchych i mokrych zabrudzeń

Psia aleja gwiazd - błoto, kałuża

Deszczowy dzień… dziecko wraca z czworonogiem do domu, zapomina wytrzeć mu łapy i … ślady błota jak znalazł. Chcesz to sprawnie uprzątnąć, ale nie wiesz jak?

Fot. Smrm1977 / Getty Images

Spróbuj tego:

Poszukaj bezworkowego odkurzacza uniwersalnego.,który jest w stanie zbierać zarówno suchy jak i wilgotny brud, a nawet wodę. Przyda ci się również w innych sytuacjach awaryjnych (np. gdy wyleje pralka) i podczas remontu.

Kocie sprawy - rozsypany żwirek, sierść

Koty - niby takie czyściochy, a jednak … sprzątać po nich też trzeba. Żwirek wokół kuwety, okresowe linienie - nie jesteś sama w zmaganiu się z tymi problemami.

Fot. ajr_images / Getty Images

Spróbuj tego:

Na myśl przychodzi inspirowana “Kasią” sprzed lat szczotka elektryczna. Jest szybsza niż miotła i wygodniejsza od odkurzacza. To poręczne, zasilane akumulatorem urządzenie, które świetnie nadaje się do odkurzania “w międzyczasie”. Gdy coś się rozsypie, lub gdy trzeba sprzątnąć sierść, ta zbierze je bezpośrednio do zbiornika bez wzniecania kurzu. Dzięki niskiej głowicy i długiemu, teleskopowemu uchwytowi szczotka umożliwia wygodne zamiatanie pod krzesłami, stołami, szafkami i kaloryferami. Szczotka dokładnie zamiata nawet przy krawędziach, a ulepszony kształt zbiornika gwarantuje lepsze zbieranie śmieci.
Nie masz pod ręką specjalnych sprzętów, a chcesz szybko zebrać sierść z kanapy lub ubrania? Wypróbuj jedną z trzech metod: zbierz sierść wilgotną gąbką, wilgotną gumową rękawicą lub dwustronną taśmą klejącą. To zawsze działa!

Z kwiatka na… podłogę – ziemia i piasek

Podlewając swoje ukochane sukulenty i roślinki, jedną z nich potrąciłaś i rozsypałaś ziemię z doniczki. Jak to sprawnie posprzątać?

Fot. Floortje / Getty Images

Spróbuj tego:

Na rynku znajdziesz poręczne, akumulatorowe odkurzacze kompaktowe, które są wprost idealne do sprzątania drobnych zabrudzeń nie tylko z podłogi ale również półki, parapetu czy szafki. Dobrej jakości odkurzacz kompaktowy to taki, który posiada lekką, poręczną obudowę, wydajną baterię (na przykład litowo-jonową), wysoką siłę ssącą i ssawkę teleskopową, która pozwala na dotarcie nawet do trudno dostępnych miejsc (m.in. w szczelinie czy za kanapą). Taki odkurzacz warto mieć tak czy owak - nie zajmuje wiele miejsca, a może przydać się w każdej chwili.
Ziemia rozsypała się na jasnym dywanie? Najważniejsze, to postarać się nie wdeptać jej w tkaninę. Sięgnij po mocny odkurzacz, a następnie delikatnie zapierz plamę detergentem z ciepłą wodą.