NOWOCZESNY
W DOMU

Dbając o dom dbać o środowisko?

Znam to świetnie od kuchni!

Różne podłogi, różne potrzeby. Jak usuwać zanieczyszczenia z podłóg?

Różne podłogi, różne potrzeby. Jak usuwać zanieczyszczenia z podłóg?
Gres, parkiet, wykładzina - różne powierzchnie, różne wytyczne dotyczące ich pielęgnacji. Dobierz odpowiedni sprzęt czyszczący, aby skutecznie wysprzątać podłogę bez ryzyka jej uszkodzenia.

Do paneli i parkietu - mop elektryczny

Mycie tego typu podłogi tradycyjną ścierką na kiju jest po prostu żmudne. Mop za każdym razem trzeba mocno wyciskać, żeby nie doprowadzić do zawilgocenia drewna. Na szczęście na rynku pojawił się mop elektryczny FC 3 marki Kärcher. Jest on innowacyjny pod kilkoma względami:

  1. Po pierwsze: zasada działania - wykonane z mikrowłókien pady są na bieżąco zwilżane świeżą wodą, a cały brud z podłogi odprowadzany jest do specjalnego zbiornika. Bez kałuży, bez długiego schnięcia. Wszystko dzieje się automatycznie podczas użytkowania mopa, a więc omija cię obowiązek każdorazowego usuwania nadmiaru wody.
  2. Po drugie: elektryczny mop świetnie sprawdza się na wszystkich rodzajach podłóg twardych, łącznie z wrażliwymina wilgoć olejowanymi deskami z litego drewna. Mop elektryczny FC 3 czyści wszelkie podłogi o 20 proc. skuteczniej niż jego tradycyjny odpowiednik.
  3. Po trzecie: smukła konstrukcja urządzenia i ruchomy przegub pozwalają na pełną swobodę ruchów i łatwe przechowywanie. Mop zasilany jest baterią litowo-jonową, która pozwala na wydajną pracę urządzenia i szybkie ładowanie.

MOP ELEKTRYCZNY FC 7 BEZPRZEWODOWY

1899,00 zł

Kup teraz

Dywan (z krótkim i długim włosiem) - odkurzacz z filtrem wodnym

Powierzchnia dywanu (szczególnie ta z długim włosiem) nie dość, że jest trudna doodkurzenia, to dodatkowo stanowi doskonałe siedlisko dla niechcianych mikroorganizmów. Odkurzacze z filtrem wodnym DS 6 posiadają wielostopniowy system filtracji, w tym filtr HEPA 12, który zatrzymuje roztocza i ich wydzieliny, a także pyłki, zarodniki grzybów i cząsteczki o wielkości powyżej 0,3 μm. Technologia ta sprawia, że powietrze wylotowe jest znacznie czystsze od powietrza w odkurzanym pomieszczeniu. To idealne rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie oraz tych, którzy posiadają w domu zwierzęta. Odkurzacz nie wymaga stosowania worków filtracyjnych. Zamiast tego posiada łatwy do wyjęcia i wygodny w czyszczeniu zbiornik. Warto wiedzieć, że posłuży również do zebrania z podłogi niewielkiej ilości wody.

Odkurzacz z filtrem wodnym DS6

1459,00 zł

Kup teraz

Płytki - parownica lub odkurzacz parowy

Parownica wyrzuca pod wysokim ciśnieniem parę wodną, a ta skutecznie odspaja zabrudzenia i zabija większość drobnoustrojów. Wszystkiemodele parownic Kärcher, na przykład parownica Kärcher SC 2 z systemem mocowania Easyfix, pozwalają jednocześnie na sprawne czyszczenie kafli. Easyfix polega na mocowaniu pada z mikrofibry do dyszy podłogowej na rzep. Dzięki temu możesz zakładać i zdejmować go bez brania brudnego w ręce, wystarczy użyć stopy. Dzięki wysokiej temperaturze pary umyta powierzchnia wysycha w bardzo krótkim czasie.

Odkurzacz parowy z kolei łączy w sobie zalety parownic i odkurzaczy. Jego podstawowymi funkcjami są czyszczenie parowe i odkurzanie parowe. Odkurzanie parowe polega na nanoszeniu i odsysaniu pary z odspojonym brudem w jednym przejściu roboczym. Model SV 7 pozwala dodatkowo zebrać z podłogi niewielkie ilości wody (maks. 0,5 l). Jeśli więc zajdzie potrzeba wysprzątania łazienki po szalonych zabawach dzieci podczas kąpieli, ten sprzęt pomoże ci usunąć kałużę z kafelków.

Parownica SC 2 EasyFix

609,00 zł

Kup teraz

Podłoga żywiczna, posadzka z kamienia - mop elektryczny lub odkurzacz parowy i froterka

Wspomniane powierzchnie są szczególnie wrażliwe na zarysowania. Dodatkowo lubią uwidaczniać się na nich smugi, dlatego tak ważne jest dobranie do nich sprzętu, który je umyje, wypoleruje, jednocześnieich nie uszkadzając. Dobrym rozwiązaniem wydaje się połączenie możliwości czyszczenia, jakie dają wspomniane wcześniej mop elektryczny lub odkurzacz parowy, z funkcją polerowania ukrytą we froterce. Takie urządzenie pozwala sprawnie przywrócić podłogom połysk, a dzięki pielęgnacji zabezpieczy posadzkę przed uszkodzeniami i wydłuży jej żywotność.

Posadzka w piwnicy lub garażu - szczotka elektryczna lub bezprzewodowy odkurzacz uniwersalny

Do takich miejsc idealnie nadają się urządzenia sprzątające akumulatorowe. Nasz faworyt to odkurzacz uniwersalny WD 3.

Odkurzacz uniwersalny taki jak WD 3 to idealne rozwiązanie, które pomoże nam utrzymać porządek w piwnicy czy garażu. Jest kompaktowy i lekki. Z jego pomocą można posprzątać nawet wilgotne zabrudzenia, a funkcja wydmuchu pozwala np. wydmuchać liście czy pył w jedno wskazane miejsce, zamiast zbierać je do pojemnika. Taki pomocnik zdecydowanie przyda się każdemu majsterkowiczowi lub podczas remontu.