NOWOCZESNY
W DOMU

Dbając o dom dbać o środowisko?

Znam to świetnie od kuchni!

Sprzątaj wygodniej. Rozwiązania i sprzęty, które usprawnią i ułatwią utrzymanie porządku w domu

Sprzątaj wygodniej. Rozwiązania i sprzęty, które usprawnią i ułatwią utrzymanie porządku w domu
Domowy chaos da się okiełznać sprawniej niż myślisz. Ułatwią to wszelkiego rodzaju przyborniki, kosze i organizery, ale i – a może przede wszystkim – sprytne urządzenia. Zobacz, jak poprawić komfort swojego życia, sprzątać efektywniej i... mniej!

1.Pudła, organizery, pufy...

Nawet wielbiciele twórczego chaosu potrzebują pomocy w kreatywnym poukładaniu rzeczy. Uporządkowany dom czy biuro sprzyjają efektywnej pracy i utrzymaniu skupienia. Formę organizerów mogą pełnić pudełka i kosze. Są one nie tylko praktycznym schowkiem, ale również jednym z elementów dekoracji wnętrz, które znacząco wpływają na komfort użytkowania i estetykę pomieszczenia. Przyborniki mogą być zrobione z wielu materiałów, a ich wybór zależy tylko od twojej wyobraźni i gustu. Na rynku dostępne są oryginalne produkty, które dodadzą świeżości każdemu stylowi. Kto ma małe mieszkanie, doceni produkty mające wiele funkcji, na przykład pufy ze schowkiem. Służą jako siedzisko i mogą stanowić dodatkowe miejsce do przechowywania wszystkich drobiazgów. Puf ze schowkiem to sprytne i wygodne rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić nieco przestrzeni.

2.Elektryczny mop bezprzewodowy

Najwyższa pora pożegnać się z tradycyjnym mopem podłogowym - nadchodzi era mopów elektrycznych. Marka Kärcher wypuściła innowacyjny, bezprzewodowy model FC 3, który czyści o 20 proc. sprawniej od standardowego mopa. Pady z mikrowłóknami są na bieżąco zwilżane świeżą wodą, a cały brud z podłogi jest odprowadzany do specjalnego zbiornika. Wniosek: oszczędność czasu, większa wygoda pracy. Dodatkowo, dzięki ruchomemu przegubowi, możesz sprawnie manewrować urządzeniem pod meblami, w szczelinach i rogach. Sprzątanie elektrycznym mopem bezprzewodowym jest komfortowe również dzięki wydajnej litowo-jonowej baterii, która pozwala na nieprzerwaną pracę nawet przez 20 minut - a wszystko to ukryte w prostej, łatwej w przechowywaniu obudowie.

Fot. Mat. Kärcher

3.Szczotka elektryczna

Jest szybsza niż miotła i wygodniejsza niż odkurzacz. Szczotka elektryczna zasilana akumulatorem to poręczne urządzenie, które sprawnie usunie z podłogi bieżące zabrudzenia. Gdy coś się rozsypie, lub gdy trzeba sprzątnąć sierść, wystarczy po nią sięgnąć, a ta zbierze je bezpośrednio do zbiornika bez wzniecania kurzu. Dzięki niskiej głowicy i długiemu, teleskopowemu uchwytowi, szczotka umożliwia wygodne zamiatanie pod krzesłami, stołami, szafkami i kaloryferami. Szczotka dokładnie zamiata nawet przy krawędziach, a ulepszony kształt zbiornika gwarantuje lepsze zbieranie śmieci.

4.Ręczny kompaktowy odkurzacz

Odkurzacz kompaktowy to urządzenie małych rozmiarów, które łatwo przeniesiesz i przechowasz. Idealnie sprawdza się w mieszkaniach o mniejszym metrażu. Część urządzeń wyposażona jest w teleskopową rurę dającą większą wygodę sprzątania oraz innowacyjną, bezworkową technologię filtracji. Proces odbywa się za pomocą trzech warstw filtrujących: filtra głównego, zmywalnego cartridge’a o dużej żywotności oraz filtra powietrza wylotowego (mikrofiltra). Dzięki takiemu rozwiązaniu masz pewność, że żadne zabrudzenie nie umknie temu sprzętowi.

5.Parownica

Wydaje się niezastąpiona w czyszczeniu kuchni czy łazienki. Pod wpływem wyrzutu sprężonej, gorącej pary doskonale czyści większość odpornych na wilgoć powierzchni. Główną zaletą tego urządzenia jest czyszczenie przy minimalnym zużyciu wody i bez dodatku detergentów. Wystarczy tylko para! To nie tylko oszczędne, ale przede wszystkim ekologiczne i bezpieczne rozwiązanie. Z pomocą parownicy umyjesz kafelki, lustro, okno, piekarnik, blat kuchenny, okap oraz drobne elementy takie jak armatura czy fugi. Wnet przekonasz się, że dużo sprawniej idzie ci sprzątanie z tym urządzeniem, niż korzystanie z konwencjonalnych metod z użyciem środka czyszczącego.

Zobacz także