NOWOCZESNY
W DOMU

Dbając o dom dbać o środowisko?

Znam to świetnie od kuchni!

Zadbany garaż i podwórko. Proste patenty na zachowanie porządku

Zadbany garaż i podwórko. Proste patenty na zachowanie porządku
Dom to wspaniała przestrzeń do życia, lecz jednocześnie spora powierzchnia do porządkowania. Na szczęście w obecnych czasach mamy wiele możliwości i rozwiązań, by utrzymywać ład w prosty i przyjemny sposób. Wystarczy tylko podejść do sprawy praktycznie.

Trafnie rozplanowana przestrzeń...

... to połowa sukcesu w dbaniu o porządek.

W garażu od lat sprawdzają się regały do przechowywania, kosze i haki lub wieszaki pozwalające wygodnie zagospodarować "przedmioty dalszego użytku". Dodatkowo, dzięki odpowiedniej segregacji jesteś w stanie szybko i bezproblemowo znaleźć daną rzecz. Można założyć, że sprzęt narciarski będzie przechowywany przykładowo pod sufitem na opuszczanej kracie, a stare książki czy sezonowa odzież w szczelnych i podpisanych pojemnikach.

W kwestii aranżacji zawsze warto poradzić się projektanta, również, jeśli chodzi o garaż, podwórko i ogród. Ten podsunie rozwiązania przestrzenne odpowiadające naszym możliwościom i potrzebom, a także zwizualizuje nasz zamysł oraz doradzi jaką roślinność zasadzić, by zdobiła nasze podwórko, ale nie wymagała szczególnej pielęgnacji. Przyda się to z pewnością wszystkim, którzy chcą sobie oszczędzić prac przy domu.

Gruntowne porządki co sezon

Na podwórzu, podobnie jak w garażu, przyda się okresowa “inwentaryzacja", najlepiej w sezonie wiosennym oraz jesiennym. To dobry czas, by przyjrzeć się danemu miejscu i stwierdzić, czy nie wymaga ono odświeżenia, przearanżowania czy drobnych napraw.

Okres wiosny to najlepszy moment, by doprowadzić do ładu podjazd i sprawdzić stan elewacji. Zimą otoczenie naszego domu narażone jest na nieprzyjazne warunki atmosferyczne. Łatwo wtedy o ubytki w kostce brukowej, zapchane rynny czy zacieki na elewacji. Dobrze jest każdy problem na bieżąco rozwiązywać, by w przyszłości.nie doszło do poważnego zaniedbania domu. Ładna pogoda motywuje również, by umyć okna i odkurzyć porządnie garaż czy samochód. Z odpowiednim sprzętem przebiega to szybko i sprawnie.

Jesień to z reguły czas, kiedy impregnuje się drewniane elementy i zabezpiecza zieleń przed mrozami. Niestety jest to również pora opadania liści oraz rozwoju mchów i porostów. Powierzchnia strefy wejściowej i podjazdu może stać się przez nie mało estetyczna i śliska. Warto więc choćby dla samego bezpieczeństwa, na bieżąco usuwać powstałe zanieczyszczenia. Pozwoli to również oszczędzić prac porządkowych na kolejną wiosnę.

Niezawodny sprzęt do wielu zadań

Choć prac porządkowych wydaje się dużo, to z odpowiednim sprzętem czynności te przebiegają znacznie sprawniej i co najważniejsze - przy minimalnym wysiłku.

Niezastąpione w tej kwestii są myjki ciśnieniowe, które dokładnie i bezproblemowo wyczyszczą rozmaite powierzchnie, sprzęt ogrodowy i pojazdy; zamiatarki (które w porównaniu z tradycyjną miotłą czyszczą alejki i podjazd w dużo krótszym czasie) oraz akumulatorowe narzędzia ogrodowe, takie jak wycinak do chwastów czy nożyce do gałęzi. Warto wspomnieć o jeszcze jednej pomocnej grupie produktów, jakimi są odkurzacze uniwersalne. Urządzenia te stanowią doskonałe rozwiązanie do utrzymania czystości zarówno w domu jak i jego otoczeniu: podwórku, piwnicy, garażu czy samochodu. Bez problemu zbiorą suchy i wilgotny brud oraz wodę. Wybrane modele umożliwią również wygodniejszą pracę z elektronarzędziami, dzięki dodatkowemu gniazdu czy zebranie zanieczyszczeń (liści, żwiru) w jedno miejsce dzięki praktycznej funkcji wydmuchu. Modele z linii WD Kärcher są jednymi ze szczególnie polecanych odkurzaczy tego typu. Wyróżniają się wysoką siłą ssącą przy niskim zużyciu energii. Wybrane z nich (WD 3 Battery i WD 1 Compact Battery) zostały wyposażone w baterie litowo-jonowe, które umożliwiają komfortowe i wielopłaszczyznowe sprzątanie również w miejscach, gdzie dostęp do prądu jest utrudniony.

Wszystko kończy się na naszym nastawieniu do rzeczy

Nie każdy z nas może pozwolić sobie na wybudowanie domu, ale skoro już zostaliśmy jego dumnym posiadaczem - doceniajmy. Oczywistym jest szanować swój dobytek zaraz po nabyciu. Trudniej jest, gdy nazbiera się w nim niepotrzebnych rzeczy. Nasza fascynacja miejscem opada i mamy mniej motywacji, by należycie o nie dbać. Jeśli jednak pozwolimy sobie na odrobinę rozwagi (skoncentrujemy się na jakości, a nie ilości kupowanych rzeczy), wówczas nasz dom przestanie się dalej zagracać i wzrośnie satysfakcja z jego użytkowania.

Biorąc pod uwagę wszystkie te elementy, myśl o porządkach nabierze nowego wymiaru, a same prace okażą się prostsze i przyjemniejsze.