TATA
NA CO DZIEŃ

Domowe wyzwania z dziećmi u boku, chaos po szalonych zabawach i inne ojcowskie zadania.

Nam nie są straszne!

7 sposobów na wykorzystanie parownicy do sprzątania  

7 sposobów na wykorzystanie parownicy do sprzątania   
Każdy posiada w swoim domu przynajmniej niezbędne minimum jeśli chodzi o środki czystości. Płyn do podłóg, mleczko do armatury, płyn do czyszczenia łazienki i kolejny do kuchni, płyn do mycia okien i luster itd. A gdyby dało się sprzątać bez tych wszystkich płynów, albo przynajmniej zminimalizować ich zużycie? I zastąpić ją zwykłą wodą? Wystarczy ją odpowiednio podgrzać. Doskonale do tego celu nadaje się parownica do sprzątania Kärcher SC5 Easy Fix, która jest wielofunkcyjny urządzeniem.

Parownica Kärcher SC5 Easy Fix świetnie sprawdzi się do:

 1. Usuwania kurzu

Na początek coś co robimy najczęściej. Wycieranie kurzu nie kojarzy się nam z dużymi sprzętami, ale jeśli spojrzymy na najbardziej uciążliwe i trudno dostępne miejsca, to zwykła ściereczka może nie wystarczyć. Tymczasem strumień pary pod ciśnieniem sprawi, że łatwo oczyścimy wszelkie zakamarki. Najpierw „strzelamy” parą, a później delikatnie przecieramy. I gotowe, żadne trudno dostępne miejsca nam nie straszne.

2. Czyszczenia zlewu, wanien, brodzików

Własności pary wodnej docenią zwłaszcza te osoby, którym sprzątanie łazienki kojarzy się ze żmudną pracą. Wybierając szczotkę z łatwością zadbamy o wannę, prysznic czy zlewy w mig ściągając zabrudzenia. Jednocześnie gorąca para dozowana w tych miejscach potęguje uczucie czystości i higieny sprawnie usuwając nie tylko brud, ale i niewidoczne dla ludzkiego oka zarazki.

3. Dbania o fugi

Często podczas mycia podłóg lub ścian kaflowych ciężko zapanować nad zabrudzonymi fugami. SC5 i jej dysza o dużej mocy doskonale nada się do pozbywania się zabrudzeń z fug. Woda szybko wnika w szczeliny i wraz z miękką ściereczką skutecznie oczyszcza.

4. Czyszczenia kabiny prysznicowej

Jeśli w Waszej łazience stoi kabina prysznicowa, czy to plastikowa czy szklana z pewnością macie świadomość, że w jej konstrukcji są miejsca wyjątkowo odporne na czyszczenie. Warto potraktować je gorącą parą. Woda pod ciśnieniem pomoże usunąć uciążliwe zanieczyszczenia.

5. Dbania o czystość luster

W myciu wszelkich powierzchni szklanych nie lubię wszystkich zapomnianych, zaschniętych kropelek. Po wodzie, szamponie, lakierze do włosów. Zwykle jeśli nie usuniemy ich od razu to sprawa kończy się szorowaniem. Jeśli zdecydujemy się na parownicę szybko okaże się, że takie „podparowane” plamy schodzą bez wysiłku, jak ręką odjął. Na koniec wystarczy wytrzeć lustro do sucha.

6. Mycia i pięlęgnacji podłóg

Jeśli podobnie jak w moim domu i u Was jest dużo podłóg, to prawdopodobnie nie ma bardziej wydajnego narzędzia do ich czyszczenia. Wystarczy kilka ruchów by odczyścić stare plamy czy smugi. Duża powierzchnia myjąca ułatwia wydajne sprzątanie. Na koniec zostaje wilgotna warstwa, ale jej ilość też możemy regulować stosownie do rodzaju powierzchni i poziomu zabrudzeń.

7. Prania dywanów parą

Funkcja parowania jest niezwykle przydatna podczas czyszczenia dywanów. Zwłaszcza dla alergików, którym dokuczają roztocza (sama przez to przechodziłam). Większość mikro organizmów ginie w wysokiej temperaturze, więc pranie dywanów z pomocą parownicy do sprzątania może być dla wielu zbawienne. Jednocześnie zaletą jest, że tak uprany dywan długo utrzymuje świeżość.

Autor: Blogerka Niebałaganka