TATA
NA CO DZIEŃ

Domowe wyzwania z dziećmi u boku, chaos po szalonych zabawach i inne ojcowskie zadania.

Nam nie są straszne!

Gadżety do domu, które sam chciałbyś mieć. Podpowiadamy, co podarować bliskiej osobie

Gadżety do domu, które sam chciałbyś mieć. Podpowiadamy, co podarować bliskiej osobie
Praktyczne prezenty ułatwiające życie są na topie już od kilku sezonów. I nic dziwnego, bo jednak cieszą bardziej niż kolejny zestaw skarpetek ze świątecznym motywem czy flakonik perfum, który będzie się kurzyć na toaletce. Które przydatne gadżety warto wybrać? Na liście są m.in. parownice i roboty sprzątające.

Parownica – dokładne i ekologiczne czyszczenie powierzchni

Ranking najbardziej praktycznych gadżetów, które idealnie nadają się na prezent, otwierają parownice. To urządzenie, które przyda się zarówno pedantom, jak i bałaganiarzom. Ci pierwsi będą szczęśliwi, że ich domy w końcu będą czyste i wolne od bakterii i wirusów, drudzy zaś docenią brak detergentów i łatwe czyszczenie trudno dostępnych przestrzeni.

PAROWNICA SC 1

319,00 zł

Kup teraz

Najprostsza parownica (np. SC 1 od firmy Kärcher) kosztuje niewiele ponad 300 zł i nadaje się do czyszczenia niewielkich kuchni i łazienek, a w zestawie EasyFix także podłogi. Przy użyciu gorącej pary domyje kuchenkę indukcyjną, fugi, kabinę prysznicową i usunie ten trudno dostępny brud zbierający się na armaturze.

Jeśli twój budżet prezentowy jest odrobinę większy, wybierz parownicę SC 2 EasyFix marki Kärchera za nieco ponad 500 zł. To urządzenie za pomocą gorącej pary szybko usuwa nawet trudne zabrudzenia. Myje okna i lustra, mopuje podłogę, czyści kuchnie i łazienki.

PAROWNICA SC 2 EasyFix

609,00 zł

Kup teraz

Za ok. 100 zł więcej możesz kupić bardziej zaawansowany model parownicy – SC 3 EasyFix, z najszybszym czasem nagrzewania (tylko 30 sekund!) oraz systemem automatycznego odkamieniania. Brud, bakterie i wirusy, w tym nasz „stary znajomy” koronawirus, nie mają szans.

PAROWNICA SC 3 EasyFix

619,00 zł

Kup teraz

Robot sprzątający – gdy odkurzanie to twoja zmora

To dobry wybór dla osób, które nie przepadają za skrupulatnym sprzątaniem. Robot sam wyjeżdża ze stacji dokującej, by usunąć kurz i okruszki w całym domu, po czym zjeżdża do bazy, by się naładować. Można zaprogramować go tak, żeby automatycznie wyjeżdżał każdego dnia i sprzątał np. wtedy, gdy nikogo nie ma w domu.

Robot na pewno ułatwia utrzymanie mieszkania w czystości i zdecydowanie ogranicza konieczność używania ręcznego odkurzacza. Ale nie wyeliminuje jej całkowicie – takie roboty radzą sobie lepiej z odświeżaniem podłogi niż z utrzymywaniem jej w idealnej czystości. Raz na kilka dni konieczne jest więc również tradycyjne ręczne odkurzanie. Ceny robotów sprzątających zaczynają się od 600 zł.

Oczyszczacz powietrza – dla zdrowia i lepszego samopoczucia

Porządek w domu to jedno. Drugie to komfort przebywania w pomieszczeniu, zwłaszcza teraz, w sezonie zimowym. Ogrzewanie wysusza powietrze, co sprawia, że nieprzyjemnie wysusza nam się śluzówka. Co więcej, gdy na zewnątrz jest smog, jego cząsteczki przenikają też do pomieszczenia i pogarszają stan naszego zdrowia. Gadżetem, który zimą przyda się wszystkim, jest oczyszczacz powietrza, najlepiej z funkcją nawilżacza.

Zakup najprostszego modelu to wydatek rzędu 600 zł. Z takim gadżetem jednak komfort oddychania we własnym domu znacząco się podnosi.