TATA
NA CO DZIEŃ

Domowe wyzwania z dziećmi u boku, chaos po szalonych zabawach i inne ojcowskie zadania.

Nam nie są straszne!

Sprzątanie bez chemii. Rozwiązania, w które warto zainwestować

Sprzątanie bez chemii. Rozwiązania, w które warto zainwestować
Ilość szkodliwych substancji w domu cię przerasta, więc decydujesz się na remanent w szafce z detergentami. Co dalej? W końcu trzeba czymś czyścić swoje lokum. Bez obaw - rozwiązania są i to na wyciągnięcie ręki.

Odkąd syntetyczne środki czystości pojawiły się w sprzedaży, niemal każdy z nas ma poczucie, że są one niezbędne przy domowych porządkach. Nic bardziej mylnego. Znacznie tańsze i całkiem naturalne zamienniki znajdzie się nawet w szafce z przyprawami. Jeśli potrzeba wygodniejszych rozwiązań - z pomocą przychodzą nowe technologie, czyli sprzęty, które potrafią skutecznie czyścić wykorzystując jedynie czystą wodę.

Naturalne środki czystości

Najbardziej uniwersalne domowe płyny i spraye możesz stworzyć z dwóch-trzech produktów dostępnych w każdej kuchni: wody, sody oczyszczonej i octu lub cytryny. Nie dość, że te składniki są tanie i bezpieczne dla zdrowia domowników, to mogą przynosić frajdę podczas sporządzania preparatu. Cała przyjemność tkwi w tym, że to ty jesteś “producentem” i w świadomy sposób możesz żonglować składem. Dodając naturalny olejek eteryczny wzbogacisz o zapach, który wypełni twój dom: energetyzująca lawenda z pomarańczą, czy może orzeźwiająca kompozycja mięty, cytryny i rozmarynu? To ma też jeszcze jedną ważną zaletę. W sezonie jesienno-zimowym, kiedy lubią rozwijać się choroby, dodajesz do olejek eukaliptusowy i masz środek czystości, który nie tylko odkazi powierzchnie, ale pozwoli też oczyścić powietrze z niechcianych drobnoustrojów.

Jeśli nie kręci cię taka zabawa, możesz po prostu kupić gotowy, ekologiczny środek czystości.

Znajdziesz go na przykład w sklepie ze zdrową żywnością, ale obecnie już również na półkach wielu supermarketów. Gotowe ekologiczne środki czystości produkowane są ze składników pochodzenia roślinnego, dzięki czemu są w całości biodegradowalne, bezpieczne dla zdrowia i środowiska.

Użyteczne sprzęty

Producenci tworzą coraz to nowe rozwiązania, które mają za zadanie działać maksymalnie efektywnie. Jeśli szukasz urządzenia, które upora się z większością zabrudzeń, a jednocześnie nie będzie wymagało użycia dodatkowej chemii, zdecyduj się na parownicę lub odkurzacz parowy. Czyszczenie z ich pomocą jest dużo wydajniejsze niż stosowanie metod konwencjonalnych ze środkiem czyszczącym.

Parownica – charakteryzuje się szerokim wachlarzem zastosowań. Gorąca para pod wysokim ciśnieniem skutecznie zabija większość drobnoustrojów i odspaja zabrudzenia. Dzięki niej wyczyścisz całą łazienkę (kaflelki, armaturę, kabinę prysznicową, sedes, lustro, fugi) i kuchnię (blat, okap, płytę grzewczą, piekarnik, podłogę). Główną zaletą parownicy jest higieniczne czyszczenie bez detergentów i przy minimalnym zużyciu wody, a więc oszczędnie i ekologicznie.

Marka Kärcher oferuje całą linię parownic dostosowanych do konkretnych potrzeb odbiorcy. Jeśli na przykład masz małą kuchnię lub łazienkę, bądź chcesz komfortowo wyczyścić coś “w międzyczasie”, przyda ci się parownica o pojemności 0,2 l. W sytuacji, gdy borykasz się z twardą wodą, możesz pomyśleć o modelu z systemem automatycznego odkamieniania. Najbardziej uniwersalna wydaje się parownica SC 2 z padem podłogowym w wygodnym systemie mocowania Easy Fix. Pad mocowany jest na dyszy dzięki rzepowi, co pozwala na jego wymianę bez konieczności schylania się. Za pomocą wymiennych nakładek (podłogowej, ręcznej, okrągłej szczotki itp.) oraz regulacji ilości pary na rękojeści, możesz dopasować tryb pracy parownicy do czyszczonej powierzchni. Co najbardziej cieszy użytkowników parownic Kärcher to bardzo szybka (najszybsza gotowa jest do walki z brudem w 30 sekund) gotowość do pracy i możliwość zamocowania dyszy power, która jeszcze skuteczniej odspaja brud z kątów, szczelin i zagłębień. Wszystko to bardzo usprawnia pracę i pozwala sprzątnąć pomieszczenie dokładniej i to w krótszym czasie.

Parownica SC 2 EasyFix

609,00 zł

Kup teraz

Parownica SC 1

299,00 zł

Kup teraz

Parownica SC 3 EasyFix

699,00 zł

Kup teraz

Odkurzacz parowy - łączy w sobie funkcje parownicy z funkcjami odkurzacza na sucho-mokro.

Odkurzanie parowe polega na jednoczesnym nanoszeniu i odsysaniu pary z odspojonym brudem - bez chemii, zacieków i wody pozostającej na powierzchni. Za pomocą tego urządzenia sprawnie wyczyścisz rozmaite powierzchnie: okna, lustra, podłogę, a także odświeżysz tapicerkę meblową. Na co dzień możesz korzystać z niego jak z typowego bezworkowego odkurzacza z filtrem wodnym, a jeśli coś się rozleje, pomoże ci zebrać wodę (do 0,5 l). Przy wyborze tego typu odkurzacza zwróć uwagę na to, czy posiada wieloetapowy system filtracji (mikrofiltr). To warstwa, która wyjątkowo skutecznie zatrzymuje roztocza, pyłki, zarodniki grzybów i inne szkodliwe cząsteczki.

Kup teraz

Sam widzisz - z powodzeniem możesz odstawić syntetyczne detergenty. Mając swoje, domowe środki lub sprzęty, które czyszczą wykorzystując wyłącznie parę wodną, jesteś w stanie przeprowadzić równie skuteczne (jeśli nie skuteczniejsze) sprzątanie. Wystarczy tylko, że bliższej zapoznasz się z alternatywnymi rozwiązaniami i do nich przekonasz.