© 2020 Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o.
partner serwisu:
Wielkie sprzątanie po remoncie czy małe po majsterkowaniu?
Znam to od A do Z!
Artykuł / 29.05.2019
Podstawowe wyposażenie skrzynki narzędziowej powinno być zawsze takie samo. W jej składzie warto mieć:
Jest to wielofunkcyjny odkurzacz, który sprawdzi się zarówno w codziennych porządkach, jak również wtedy, kiedy trzeba uporać się z większymi zanieczyszczeniami (żwirem, trocinami, ziemią czy kałużą wody). Wśród urządzeń tego typu warto zwrócić uwagę na linię WD marki Kärcher. Odkurzacze takie jak model WD 3 P cechują bardzo duża siła ssąca. Model wyposażony jest w specjalny filtr katridżowy o wysokim stopniu zatrzymywania pyłu, nowo opracowana ssawka do podłogi i rura ssąca, które sa przystosowane do usuwania suchych I wilgotnych zanieczyszczeń. . Inne jego zalety to kompaktowe wymiary, pojemny 17-litrowy zbiornik na odpady, funkcja wydmuchu umożliwiająca usuwanie zanieczyszczeń w jedno miejsce, gdy nie ma potrzeby zasysania ich do zbiornika, oraz aktywne gniazdo do podłączania elektronarzędzi. Dzięki niemu możliwe jest odsysanie pyłu powstającego podczas pracy. Są to odkurzacze, które sprawdzą się podczas drobnych remontów, podczas majsterkowania w przydomowym warsztacie, w roli odkurzacza samochodowego oraz do prac w piwnicy, garażu, a także na podjeździe i tarasie.
Akumulatorowa wkrętarka służy do podobnych celów, co jej sieciowy odpowiednik: pomoże skręcić mebel, wywiercić mały otwór w różnych powierzchniach, a dzięki dodatkowym adapterom potnie karton, odkręci śrubkę w rogu stołu, a w awaryjnych sytuacjach pomoże wyciągnąć korek z butelki a nawet rozpalić grilla. To, co odróżnia ją od standardowych modeli, to obecność akumulatora, który umożliwia pracę bez podłączania do prądu.. Wkrętarki akumulatorowe możesz nie tylko ładować, ale również zapewnić sobię ciagłą pracę dzięki dodatkowym bateriom, które można dodowolnie wymieniać. Docenisz je pracując z nimi w różnych miejscach i warunkach. W zależności od rozmiaru akumulatora, urządzenia różnią się mocą i wydajnością i czasem pracy, dlatego też dokonując zakupu dobierz model dostosowany do rodzajupracy, jaką planujesz wykonać przy ich użyciu.
Tarasy, alejki i podjazdy, ale też np. podłoga w garażu mogą być zamiecione kilka razy szybciej właśnie dzięki temu sprzętowi. Obrotowe szczotki oraz pojemny zbiornik jak w modelu S 650 marki Kärcher, pozwalają na sprawne usunięcie liści, żwiru, papierków czy rozsypanej ziemi bez wzniecania kurzu. Dobrej jakości zamiatarki można składać i przechowywać w pionie, dzięki czemu nie zajmują wiele miejsca w altanie lub garażu.
Ten niewielki gadżet samodzielnie przysysa się do wszystkich typowych powierzchni w pomieszczeniach oraz skutecznie wyłapuje pył powstały w trakcie wiercenia. Można go również kupić w ramach akcesoriów do wspomnianego wcześniej odkurzacza z linii WD. W takim wariancie pył powstający podczas wiercenia w całości jest zasysany przez odkurzacz.
Sprzęt taki jak myjka ciśnieniowa (np. K3 Kärcher) czy myjka terenowa (oferuje szeroki wachlarz zastosowań z plenerze) to sprzęt, które przydadzą się w wielu sytuacjach. Myjki ciśnieniowe sprawdzają się w czyszczeniu pojazdów (samochodu, roweru, motoru, quada), sprzętu ogrodowego i mebli ogrodowych. Ponadto umożliwiają szybkie odświeżenie tarasu i kostki brukowej po zimie. Wiele osób korzysta z myjki ciśnieniowej również do usuwania mchu i porostów z elewacji domu, rolet okiennych, rynien czy parapetów. W plenerze z kolei przydaje się myjka terenowa z regulacją ciśnienia wody. Można ją trzymać w bagażniku auta i wykorzystywać do opłukiwania zabłoconego roweru, wózka czy łap i sierści twojego czworonoga z błota. Bez względu na wykorzystanie - praca z tego typu sprzętem opłaca się, ponieważ jest znacznie sprawniejsza i skuteczniejsza niż w przypadku stosowania konwencjonalnych metod.